Wydarzenia

Jednym z największych wyzwań, jakie stoją przed dziećmi u progu szkolnej edukacji, jest nauka czytania. Aby zachęcić do częstego sięgania po książki i regularnego czytania, zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych – rodziców, dziadków, rówieśników, opiekunów i nauczycieli, Instytut Książki realizuje kolejną kampanię społeczną „Mała książka – wielki człowiek”. W ramach tego projektu sfinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, 7 i 8 grudnia zostały wręczone pierwszoklasistom Wyprawki Czytelnicze. W skład każdej Wyprawki wchodzi:

- „Wnuczka antykwariusza” – książka autorstwa znanej i niezwykle cenionej pisarki Justyny Bednarek, z mistrzowskimi ilustracjami Emilii Dziubak
- „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!” – broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów, mówiącym o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania, a także zbiorem rekomendacji wartościowych książek przeznaczonych dla pierwszoklasistów.

Otrzymane prezenty sprawiły dzieciom wielką radość. Z dużym zainteresowaniem przeglądały książeczki i podziwiały piękne ilustracje. Bardzo prosimy, aby najbliżsi naszych małych czytelników również aktywnie włączyli się w zachęcanie swoich pociech do czytania samodzielnego i oczywiście wspólnego. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu wspólnemu zaangażowaniu miłość do książek będzie towarzyszyć naszym uczniom i dzieciom na co dzień, a czytanie będzie dla nich wielką przyjemnością.

mała książka wielki człowiek