Wydarzenia

Szkoła Podstawowa nr 2 wraz z Fundacja Mam Marzenie w Warszawie po raz piąty wspólnie zorganizowały zbiórkę nowych maskotek, gier planszowych i przyborów szkolnych pod hasłem “Dzień Pluszowego Misia”.🧸 Podarunki zostały przekazane podopiecznym Fundacji – dzieciom z oddziałów onkologicznych w Warszawie.

W dniu 24.11.2023 r. w Centrum Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie tej akcji charytatywnej, podczas którego podziękowania skierowano do zaangażowanych w akcję szkół, firm i instytucji oraz „Przyjaciół Dwójki”, którzy wsparli tegoroczną edycję „Dnia Pluszowego Misia”.
W zbiórkę zaangażowały się placówki oświatowe: Przedszkole nr 5, Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Krzysztofa Kolumba, STO Żyrardów, Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa nr 6, Zespół Szkół nr 1, Zespół Szkół nr 2 , Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego, - jeszcze raz serdecznie dziękujemy Dyrektorom szkół, koordynatorom szkolnych kół wolontariatu oraz uczniom i rodzicom, za wsparcie tej szlachetnej inicjatywy❤️❤️❤️
Ponadto, podziękowania skierowano do ludzi o dobrych sercach: Pana Krzysztofa Rdesta i Firmy Emka S.A. - za pomoc w dostarczeniu do Fundacji zebranych darów; Pani Beaty Sobczak - właścicielki wypożyczalni strojów „Dobry Styl” Wypożyczalnia Strojów Karnawałowych dla dzieci i dorosłych, dzięki której przenieśliśmy naszych gości w bajkowy świat, a także Przyjaciół naszej szkoły: p. Jacka Czubaka - Dyrektora Muzeum Lniarstwa, p. Barbary Rzeczyckiej - Prezes Towarzystwa Przyjaciół Miasta Żyrardowa, p. Jarosława Więckowskiego i p. Mariusza Rogozińskiego - przedstawicieli Żyrardowskie Powiatowe WOPR.
Ogromne podziękowania i brawa kierujemy również do zespołu wokalnego „Frajda” z Młodzieżowy Dom Kultury w Żyrardowie, pod opieką p. Aleksandry Rudzińskiej - instruktor śpiewu oraz Dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury p. Sławomira Nalej, za przepiękny poruszający serca widzów występ 🙂
Dziękujemy również Dyrektorowi p. Łukaszowi Kasperczykowi i pracownikom Centrum Kultury w Żyrardowie, a także p. Marzenie Owczarz - przedstawicielce i wolontariuszce Fundacja Mam Marzenie w Warszawie, która przybliżyła naszym gościom ideę działalności Fundacji.
Koordynatorem akcji w naszej szkole i Żyrardowie była p. Marta Sołgała wraz opiekunami Szkolnego Koła Wolontariatu: p. Moniką Jeż, p. Anną Detką i p. Weroniką Detką oraz p. Aldoną Krawczyńską i p. Anną Wysocką, które przy współpracy z uczniami-wolontariuszami SP2 przygotowały oprawę plastyczną uroczystości.
 
pluszowy MIs 23