Wydarzenia

Monitory interaktywne - Dwójka już ma !

Z przyjemnością informujemy, iż Szkoła Podstawowa Nr 2 w Żyrardowie ku radości uczniów i nauczycieli została wyposażona w 7 nowoczesnych, 75 calowych monitorów interaktywnych OPTOMA oraz 25 zestawów komputerów stacjonarnych DELL z monitorami. Inwestycję udało sie zrealizować dzięki udziałowi Miasta Żyrardów w projekcie „E-usługi dla szkół w ramach ZIT" współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.Wykorzystanie nowych technologii jakie daje pozyskany sprzęt otwiera przed nauczycielami nieskończenie wiele możliwości prowadzenia ciekawych i inspirujących zajęć. Monitor interaktywny to urządzenie, które pozwala użytkownikom na kreatywne podejście do nauki, ma za zadanie nie tylko wyświetlić treść wygenerowaną i przesłaną przez komputer, ale także zarejestrować dotyk i zwrócić mu polecenia. Umożliwia też wykorzystanie internetowych zasobów do celów edukacyjnych, nanoszenia notatek, komentarzy, szybkie obrazowanie brył i figur geometrycznych, rozwiązywania zadań przed całą klasą, naukę przez zabawę, prowadzenie wspólnych gier, quizów, konkursów. Oddziaływanie na wiele zmysłów (dotyk, słuch, wzrok) wspiera szybsze i efektywniejsze zapamiętywanie nowych informacji. To doskonały sposób na zainteresowanie uczniów tematem, ułatwienie przyswajania informacji i trwalsze zapamiętywanie i utrwalanie nabytej wiedzy. Wszystkie monitory są już zainstalowane w szkolnych pracowniach a komputery stacjonarne w pracowni informatycznej. Z radością korzystamy z nich na lekcjach języka polskiego, historii, biologii, przyrody, języka angielskiego, matematyki, fizyki, chemii, informatyki oraz informatyki i w edukacji wczesnoszkolnej. W ramach projektu oczekujemy również na kolejne zestawy robotów do nauki programowania, laptopy i oprogramowanie do działań edukacyjnych.

monitinteract1monitinteract2monitinteract3

 więcej informacji na stronie Urzędu Miasta Żyrardowa : https://www.zyrardow.pl/e-uslugi-dla-szkol-w-ramach-zit/