NAUCZANIE W CZASIE PANDEMII NIE MUSI BYĆ NUDNE.

przygodySkarpetki

W czasie kiedy dzieci siedzą w domach i nauczanie ich odbywa się zdalnie ważne jest, żeby urozmaicić tą naukę. Nauczycielki ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Żyrardowie p. Malwina Sokulska i p. Beata Czajkowska – Osial są wychowawczyniami klas Ia i Ib. W tym roku biorą udział ze swoimi uczniami w kilku projektach ogólnopolskich i międzynarodowych, ale realizacja tego szczególnego projektu przypadła w bardzo trudnym dla wszystkich czasie. Jak wiadomo 21 marca to pierwszy dzień wiosny, ale również Światowy Dzień Zespołu Downa. Z tej okazji uczniowie klas pierwszych SP2 wzięli udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym „Każdy z Nas jest inny, równy, wyjątkowy” i chcieli zorganizować w swojej szkole „Przygodę Kolorowej Skarpetki”. Niestety tego dnia szkoły już były zamknięte, dlatego pani Malwina i pani Beata poprosiły rodziców swoich uczniów, żeby przyłączyli się do projektu i wykonali z dziećmi pacynkę z kolorowej skarpetki. Zaangażowali się wszyscy uczniowie i rodzice z obu klas, pacynki były przepiękne. Dzieci dowiedziały się kim są osoby z Zespołem Downa i w ramach zrozumienia i wsparcia założyli kolorowe skarpetki i stworzyli piękne pacynki. Warto uświadamiać i uwrażliwiać na problemy innych już od najmłodszych lat.