Dzień Pluszowego Misia w CK 18.11.2019 (organizatorzy: Szkolne Kolo Wolontariatu SP2 - podziękowanie wszystkim zaangażowanym w akcję szkołom)

7r

W poniedziałek, 18 listopada w Centrum Kultury odbyło się podsumowanie II edycji akcji „Dzień Pluszowego Misia”, podczas której dzieci i młodzież z żyrardowskich szkół zbierali nowe maskotki, przybory szkolne oraz gry planszowe, które zostały dostarczone do Fundacji Mam Marzenie i będą przekazane małym pacjentom z oddziałów onkologicznych w Warszawie. To była idealna okazja do podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję. Podczas tego miłego spotkania mieliśmy przyjemność obejrzeć spektakl "Pewnego razu w Bajdocji" oraz wysłuchać koncertu chłopaków z zespołu The※BassHoppers .

W szczególności pragniemy podziękować wszystkim tym, którzy zaangażowali się w akcję:
- Szkole Podstawowej Nr 1 im. Filipa de Girarda wraz z Panią dyrektor Małgorzatą Chaber
- Szkole Podstawowej Nr 2 im. Marii Konopnickiej wraz z Panią dyrektor Marzeną Marjańską
- Szkole Podstawowej Nr 3 im. Stanisława Staszica wraz z Panią dyrektor Mariolą Mońko
- Szkole Podstawowej Nr 4 im. Mikołaja Reja wraz z Panią dyrektor Beatą Marzędą-Przybysz
- Szkole Podstawowej Nr 7 im. Henryka Sienkiewicza wraz z Panią dyrektor Magdaleną Szwed
- Zespołowi Szkół Społecznych STO wraz z Panią dyrektor Teresą Sitarz
- Zespołowi Szkół Nr 1 wraz z Panią dyrektor Barbarą Gruchal
- Liceum Ogólnokształcącemu im. Stefana Żeromskiego z panią dyrektor Beatą Sawicką - dzięki Wam wspólnie zebraliśmy mnóstwo zabawek, gier i przyborów szkolnych dla dzieci z oddziałów onkologicznych.

Szkolne koło wolontariatu SP2 dziękuje również Panu Andrzejowi Wilkowi, Panu Jarkowi Więckowskiemu, Panu Łukaszowi Krukowi, Panu Dominikowi Szwejer oraz Pani Dominice Mitrowskiej za pomoc w dostarczeniu maskotek do Fundacji Mam Marzenie, zarówno w tegorocznej, jak i zeszłorocznej edycji Dnia Pluszowego Misia w Żyrardowie.

Dzień Pluszowego Misia w SP2 25.11.2019

4r

W dniu 25.11.2019r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. To już drugi rok współpracy SP2 z Fundacją Mam Marzenie w Warszawie. Celem tej akcji charytatywnej była zbiórka nowych maskotek, przyborów szkolnych oraz gier planszowych, które zostały dostarczone przez nas do Fundacji, a następnie przekazane małym pacjentom z oddziałów onkologicznych w Warszawie. W udziału w akcji zaprosiliśmy żyrardowskie szkoły, dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym (wymienione wyżej wszystkie które wzięły udział w zbiórce).

Podczas podsumowania Dnia Pluszowego Misia w naszej szkole uczniowie wszystkich klas dowiedzieli się na czym polega wolontariat oraz jakie cechy powinien posiadać dobry wolontariusz. Mieli również możliwość obejrzeć bardzo pouczający i wzruszający film dotyczący tzw. ‘mądrej pomocy’, będącej mottem przewodnim kolejnej akcji wolontariackiej, w której nasza szkoła bierze udział, a mianowicie Szlachetnej Paczki