Szkoła Podstawowa nr 2 Żyrardów - Dzień Nauczyciela 2019

"W wychowaniu kierujÄ™ siÄ™ sercem.PatrzÄ™ na dziecko sercem.Dostrzegam serce w dziecku i dziecko w sercu Jego i swoim."

20191015 150540

SÅ‚owami Janusza Korczaka rozpoczÄ…Å‚ siÄ™ apel szkolny dn.15.10.2019r. dedykowany Nauczycielom naszej szkoÅ‚y z okazji Dnia Nauczyciela. Na poczÄ…tku p.Dyrektor Marzena MarjaÅ„ska przedstawiÅ‚a historiÄ™ i tradycje ÅšwiÄ™ta Komisji Edukacji Narodowej oraz Dnia Nauczyciela. Program artystyczny, który przygotowaÅ‚a p.Anna Sentowska wraz z klasami  6B, 7B, 8A i oprawÄ… plastycznÄ… p.Aldony KrawczyÅ„skiej, byÅ‚ wyrazem wdziÄ™cznoÅ›ci wszystkich uczniów Dwójki za trud, poÅ›wiÄ™cenie i cierpliwość Nauczycieli. Pierwszy taniec z sercami w wykonaniu uczniów kl.6B do muzyki Pink Floyd na dÅ‚ugo pozostanie w naszej pamiÄ™ci. MÄ…dre i wciąż aktualne zÅ‚ote myÅ›li Janusza Korczaka: ,,Dziecko  chce być dobre.JeÅ›li nie umie - naucz. JeÅ›li nie wie - wytÅ‚umacz. JeÅ›li nie może - pomóż ", przeplataly siÄ™ ze sÅ‚owami poetów J.Tuwima,  Z.Herberta, M.Konopnickiej, J.Twardowskiego. Swoje talenty muzyczne zaprezentowali w duecie: W.MikoÅ‚ajczyk - skrzypce, D.Domownik -gitara.Wszystkich rozbawiÅ‚a piosenka o niesfornym Adasiu, nagrodzona gromkimi brawami.

Uczniowie kl.8A utworem,,Pan od przyrody"uczcili pamięć nauczycieli, którzy odeszli. Na zakończenie wysłuchaliśmy w postawie stojącej Hymnu naszej szkoły ,,Dwójka otwiera wam gościnne swe podwoje. Każdy z nas pragnie bawić, uczyć się za dwoje."