Wydarzenia

"W wychowaniu kieruję się sercem.Patrzę na dziecko sercem.Dostrzegam serce w dziecku i dziecko w sercu Jego i swoim."  

20191015 150540

Słowami Janusza Korczaka rozpoczął się apel szkolny dn.15.10.2019r. dedykowany Nauczycielom naszej szkoły z okazji Dnia Nauczyciela. Na początku p.Dyrektor Marzena Marjańska przedstawiła historię i tradycje Święta Komisji Edukacji Narodowej oraz Dnia Nauczyciela. Program artystyczny, który przygotowała p.Anna Sentowska wraz z klasami  6B, 7B, 8A i oprawą plastyczną p.Aldony Krawczyńskiej, był wyrazem wdzięczności wszystkich uczniów Dwójki za trud, poświęcenie i cierpliwość Nauczycieli. Pierwszy taniec z sercami w wykonaniu uczniów kl.6B do muzyki Pink Floyd na długo pozostanie w naszej pamięci. Mądre i wciąż aktualne złote myśli Janusza Korczaka: ,,Dziecko  chce być dobre.Jeśli nie umie - naucz. Jeśli nie wie - wytłumacz. Jeśli nie może - pomóż ", przeplataly się ze słowami poetów J.Tuwima,  Z.Herberta, M.Konopnickiej, J.Twardowskiego. Swoje talenty muzyczne zaprezentowali w duecie: W.Mikołajczyk - skrzypce, D.Domownik -gitara.Wszystkich rozbawiła piosenka o niesfornym Adasiu, nagrodzona gromkimi brawami.

Uczniowie kl.8A utworem,,Pan od przyrody"uczcili pamięć nauczycieli, którzy odeszli. Na zakończenie wysłuchaliśmy w postawie stojącej Hymnu naszej szkoły ,,Dwójka otwiera wam gościnne swe podwoje. Każdy z nas pragnie bawić, uczyć się za dwoje."