Szkoła Podstawowa nr 2 Żyrardów - Poloneza czas zacząć ..

W dniu 8 czerwca uczniowie ostatnich klas naszej szkoÅ‚y zataÅ„czyli  uroczystego poloneza

Impreza odbyła się na Placu Jana Pawła II w Żyrardowie

Otwarcie uroczystoÅ›ci o godzinie 16:00 rozpoczęło przemówienie Pani Dyrektor Marzenny MarjaÅ„skiej która powitaÅ‚a w imieniu Dyrekcji oraz Grona Pedagogicznego Wiceprezydenta Miasta Å»yrardowa Pana Sylwestra OsiÅ„skiego ,a także PrzewodniczÄ…cÄ… Komisji OÅ›wiaty Rady Miasta Å»yrardowa PaniÄ… Å»anetÄ™ WesoÅ‚owskÄ…, Rodziców ,a przede wszystkim zebranych uczniów –głównych bohaterów imprezy ,  oraz zgromadzonych tak licznie mieszkaÅ„ców miasta.

zwróciÅ‚a sie nastÄ™pujÄ…cymi sÅ‚owami  ...

"Za chwilę wystąpią przed Państwem uczniowie jednej z najstarszych szkół naszego miasta. Zaprezentują poloneza, tradycyjny polski taniec narodowy ,któy od lat inauguruje bale oraz imprezy takie jak dzisiejsza.Chciałabym dodać ,że okazja jest szczególna ,jak nigdy dotąd szkołę kończą dwa roczniki młodzieży: po 20 latach istnienia mury szkoły opuści ostatni rocznik gimnazjum ,a razem z nim pierwszy rocznik zreformowanej ośmioletniej szkoły podstawowej , w sumie 85 uczniów.Dzisiejszy dzień jest zwieńczeniem wielu tygodni nauki tańca pod kierunkiem nauczyciela wychowania fizycznego Pana Jerzego Skoczyńskiego.Uczniowie zatańczą poloneza do cieszącej się niezmierną popularnością kompozycji Wojciecha Kilara, rozpowszechnionej przez film Pan Tadeusz.

Poloneza czas zacząć....."

Galeria zdjęć z wydarzenia