Wydarzenia

W dniu 8 czerwca uczniowie ostatnich klas naszej szkoły zatańczyli  uroczystego poloneza

 480439 3

Impreza odbyła się na Placu Jana Pawła II w Żyrardowie

Otwarcie uroczystości o godzinie 16:00 rozpoczęło przemówienie Pani Dyrektor Marzenny Marjańskiej która powitała w imieniu Dyrekcji oraz Grona Pedagogicznego Wiceprezydenta Miasta Żyrardowa Pana Sylwestra Osińskiego ,a także Przewodniczącą Komisji Oświaty Rady Miasta Żyrardowa Panią Żanetę Wesołowską, Rodziców ,a przede wszystkim zebranych uczniów –głównych bohaterów imprezy ,  oraz zgromadzonych tak licznie mieszkańców miasta.

 480438 3

zwróciła sie następującymi słowami  ...

"Za chwilę wystąpią przed Państwem uczniowie jednej z najstarszych szkół naszego miasta. Zaprezentują poloneza, tradycyjny polski taniec narodowy ,któy od lat inauguruje bale oraz imprezy takie jak dzisiejsza.Chciałabym dodać ,że okazja jest szczególna ,jak nigdy dotąd szkołę kończą dwa roczniki młodzieży: po 20 latach istnienia mury szkoły opuści ostatni rocznik gimnazjum ,a razem z nim pierwszy rocznik zreformowanej ośmioletniej szkoły podstawowej , w sumie 85 uczniów.Dzisiejszy dzień jest zwieńczeniem wielu tygodni nauki tańca pod kierunkiem nauczyciela wychowania fizycznego Pana Jerzego Skoczyńskiego.Uczniowie zatańczą poloneza do cieszącej się niezmierną popularnością kompozycji Wojciecha Kilara, rozpowszechnionej przez film Pan Tadeusz.

Poloneza czas zacząć....."

 

Galeria zdjęć z wydarzenia