Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży czas beztroskiej zabawy. Należy jednak pamiętać o bezpieczeństwie bo nieszczęśliwy wypadek może zdarzyć się każdemu z nas.

W piątek w dniu 18.01.2019r. w naszej szkole odbyły się spotkania w klasach I – III oraz „ zerówce”  z funkcjonariuszem   Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie - st. post. Moniką Helińską.

ferie2019

Rozmowy z uczniami miały na celu propagowanie zasad bezpieczeństwa podczas ferii zimowych, przekazując uczniom najważniejsze zasady bezpieczeństwa.

A oto niektóre z nich:

- Omijaj zamarznięte jeziora, rzeki i stawy – nie wiesz czy lód który na nich się znajduje nie załamie się

- Na sankach, nartach zjeżdżaj tylko w miejscach bezpiecznych, z dala od drogi

- Uwaga!!! Cichy zabójca – czad. Czyli jak rozpoznać zatrucie czadem i jak właściwie zareagować

- Nie informuj za pomocą portali społecznościowych o wyjazdach – to raj dla złodziei

- Bądź widoczny – noś odblaski

Niestety duża ilość czasu wolnego nasila negatywne zachowania młodzieży. Zdarza się, że sięgają po różne używki dlatego też szkolenia prowadzone są nie tylko dla dzieci i młodzieży ale także dla osób dorosłych.

NASZYM  UCZNIOM  ŻYCZYMY   PRZY   OKAZJI    BEZPIECZNYCH    FERII