Wydarzenia

niepodlegla1Jak zapowiadaliśmy dziś rano, uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 oraz wychowankowie Miejskiego Integracyjnego Przedszkola Nr 10 zebrali się na Placu Jana Pawła II i punktualnie o godz. 11.11 uroczyście odśpiewali hymn oraz kilka z najbardziej znanych pieśni legionowych. Tym samym przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji ,,Rekord dla Niepodległej” zainicjowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Weźmy przykład z młodych patriotów i spotkajmy się 11 listopada o godz. 12:00, również na Placu Jana Pawła II, by wspólnie w 100. rocznicę odzyskani niepodległości odśpiewać hymn️

13.11.2018r. odbył się uroczysty apel dla klas I- III i IV- VI z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Koordynatorkami imprezy były Panie Beata Czajkowska- Osial i Barbara Szczerbińska, które przygotowały do występu uczniów klas IIa i IIb. W przedstawieniu zaprezentowali się również uczniowie wszystkich klas młodszych Szkoły Podstawowej nr 2 w Żyrardowie pod kierunkiem p. Mai Witeckiej, p. Ewy Jędrzejewskiej, p. Anny Tomaszewskiej i p. Małgorzaty Gwiaździńskiej.

Apel z okazji Święta Niepodległości zorganizowany w naszej szkole

niepodległa