Szkoła Podstawowa nr 2 Żyrardów - Gang Słodziaków w naszej szkole.

Dnia 19 października w Szkole Podstawowej Nr 2 w Å»yrardowie zostaÅ‚ zorganizowany DzieÅ„ GÅ‚oÅ›nego Czytania. UczestniczyÅ‚a w nim klasa 3a wraz z wychowawcÄ… paniÄ… BeatÄ… Osial. Pani bibliotekarka Aldona KrawczyÅ„ska zaprosiÅ‚a  w tym dniu do nas paniÄ… pielÄ™gniarkÄ™, która opowiedziaÅ‚a nam o swojej pracy i o tym jak powinniÅ›my dbać o higienÄ™ na co dzieÅ„.  Potem pani bibliotekarka przeczytaÅ‚a nam fragmenty książki "Co siÄ™ stanie na leÅ›nej polanie, czyli wesoÅ‚e przygody Gangu SÅ‚odziaków". PoznaliÅ›my bohaterów książki, a szczególnie ZajÄ™czycÄ™ ZuziÄ™ i jej problemy. NastÄ™pnie rozwiÄ…zaliÅ›my krzyżówkÄ™ i wziÄ™liÅ›my udziaÅ‚ w quizie o pierwszej pomocy. WcieliliÅ›my siÄ™ w postaci z książki i odgrywaliÅ›my scenki dramowe. UkÅ‚adaliÅ›my sÅ‚owa do piosenki o SÅ‚odziakach. ByÅ‚o bardzo wesoÅ‚o.

slodziaki1