Projekty edukacyjne

Piękna nasza Polska cała

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Żyrardowie zrealizowała kolejne zadania międzynarodowego projektu „Piękna nasza Polska cała”. 6 grudnia podczas spotkania mikołajkowego dzieci z klas 0-3 zaprezentowały się w strojach w barwach narodowych. We wtorek 11.12.2018, klasy 1a, 2a i 3a wraz z wychowawczyniami p. Witecka, p. Szczerbińską i p. Osial spotkały się w sali gimnastycznej i poznały stare dziecięce zabawy ludowe oraz wzięły udział w zawodach sportowych pod hasłem "Biało-czerwoni do boju". Uczniowie podzieleni na trzy drużyny bardzo dobrze się bawili, było dużo śmiechu i zabawy. Przed nami rozwiązanie konkursu plastycznego "Moja mała ojczyzna" - relacja wkrótce.

PNPC proj1notka 1 14
          

Realizujemy kolejne punkty międzynarodowego projektu "Piękna nasza Polska cała". Dzisiaj zgłaszamy wykonanie zadań 2 i 19. Pani Barbara Szczerbińska wraz ze swoją klasą 2a zorganizowała zajęcia otwarte dla rodziców na temat symboli narodowych. Dzieci wraz z rodzicami, dziadkami lub .... Panią Dyrektor wykonywały proporce w barwach narodowych. Natomiast pani Beata Osial wraz z klasą 3a zorganizowała "Turniej wiedzy patriotycznej". Uczniowie rozwiązywali krzyżówkę i quiz o Polsce, grali w kalambury patriotyczne oraz w gry poszerzające wiedzę o naszym kraju np. "5 sekund. Polska", "Monopoly Polska", "Kocham Cię Polsko", "Dobble Polska". Bawiliśmy się znakomicie.

IMG 20181116 110923          niepodlegla1

W roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła bierze udział w międzynarodowym projekcie „Piękna nasza Polska cała”. Klasy 1a, 2a i 3a wraz z wychowawcami p. Mają Witecką, p. Barbarą Szczerbińską i p. Beata Osial chcąc uczcić rocznicę 100 lat odzyskania niepodległości przez Polskę zgłosiły swój udział w międzynarodowym projekcie. Grupy które zgłosiły swój udział muszą wykonać przynajmniej 11 zadań z 20 ogłoszonych w regulaminie projektu. Nasze klasy wykonały już trzy zadania – zorganizowaliśmy kącik patriotyczny, wysłaliśmy kartkę z naszym miastem oraz wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „Napisz kartkę bohaterom – Bohateron” . Kolejne zadania są w trakcie realizacji…

pieknanaszaszkola